سایت نفت ایرانی


بازگشت پتروناس به نفت ایران

بازگشت پتروناس به نفت ایران
شرکت ملی نفت ایران برای سپردن مطالعه توسعه میدان‌های آزادگان جنوبی و چشمه خوش به شرکت ملی نفت مالزی (پتروناس) تفاهم‌نامه‎ همکاری امضا کرد.

 

نفت ایرانی- گروه خبر: شرکت ملی نفت ایران و شرکت پتروناس مالزی بعدازظهر امروز (چهارشنبه، یکم دی‌ماه) تفاهم‎نامه همکاری امضا کردند که بر مبنای آن، مطالعه میدان‌های آزادگان جنوبی و چشمه خوش به این شرکت مالزیایی سپرده شد.

 

این تفاهمنامه میان غلامرضا منوچهری، معاون امور توسعه و مهندسی شرکت ملی نفت ایران و محمد انور بن طیب، معاون اجرایی رئیس و مدیرعامل بخش بالادستی شرکت پتروناس امضا شد.

 

پتروناس از معدود شرکت‎های نفت و گاز جهان است که با توجه به سال‎های اندک فعالیت در صنایع نفت و گاز، هم‌اکنون دارای فعالیت و تیم‎های عملیاتی در هر ٢ بخش صنایع بالادستی و پایین دستی صنعت نفت است.

 

مالزی کشوری در جنوب شرقی آسیا و پایتخت آن کوالالامپور است، سازمان‎های دولتی و وزارتخانه‌های این کشور در شهر جدید پوتراجایا (پایتخت اداری) این کشور واقع است.

 

مهمترین همکاری‌های نفتی شرکت ملی نفت ایران و مالزی در دوران پیش از اعمال تحریم‌ها به فروش و صادرات نفت خام باز می‌گردد به طوری که ایران به طور میانگین روزانه ۵۰ تا ۶۰ هزار بشکه نفت به این کشور صادر کرده است.

 

منبع: شانا روتیتر