پای BP در میادین نفتی آذری محکم تر شد/ امضای سند همکاری سوکار با شرکت انگلیسی

پای BP در میادین نفتی آذری محکم تر شد/ امضای سند همکاری سوکار با شرکت انگلیسی

شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان ( سوکار ) و شرکت بریتیش پترولیوم ( بی پی ) روز جمعه یک سند در زمینه همکاری توسعه میدان نفتی 'آذری – چراغ و گونشلی' در دریای خزر در باکو امضا کردند.

به گزارش ایرنا به نقل از شرکت دولتی نفت جمهوری آذربایجان ، این سند همکاری از سوی رونق عبد الله اف رئیس این شرکت و گوردون بیرال مسوول دفتر منطقه ای بریتیش پترولیوم و با حضور روبرت دادلی مدیر عامل اجرایی بی پی به امضا رسید.

این سند همکاری شامل مسائل مالی چشم انداز توسعه میدان نفتی 'آذری – چراغ و گونشلی' تا سال تا سال 2050 میلادی می باشد و به طرفین امکان می دهد تا ظرف چند ماه آینده مذاکرات و بسته توافقات در این زمینه را نهایی کنند.

جمهوری آذربایجان در سال 1994 میلادی بزرگترین قرارداد نفتی با شرکت بریتیش پترولیوم و چند شرکت معروف جهان درباره توسعه میدان نفتی'آذری – چراغ و گونشلی' واقع در یکصد کیلومتری شرق باکو در دریای خزر به مدت 30 سال را امضا کرد.

نخستین محموله نفت در 'آذری – چراغ و گونشلی ' در سال 1997 میلادی استخراج شده و تا به حال بیش از سه میلیارد بشکه نفت استخراج و 33 میلیارد دلار در قالب این طرح سرمایه گذاری شده است.

بالاترین میزان استخراج روزانه نفت در این میدان انرژی یک میلیون بشکه بوده و در حال حاضر در آن روزانه 620 هزار بشکه نفت استخراج می شود.

رونق عبدالله اف رئیس شرکت دولتی نفت آذربایجان، میدان نفتی 'آذری-چراغ و گونشلی 'را برای اقتصاد این کشور مهم ارزیابی و آن را نماد توسعه صنعت نفت جمهوری آذربایجان عنوان کرد.

روبرت دادلی مدیرعامل اجرایی شرکت بریتیش پتولیوم نیز اعلام کرد این سند شرایط لازم برای همکاری این شرکت با جمهوری آذربایجان تا اواسط قرن جاری میلادی را فراهم می کند.

شرکت بریتیش پترولیوم در حال حاضر پیمانکار طرح توسعه میدان نفتی 'آذری- راغ و گونشلی است

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت