وزیر نفت دست از سخنان ابهام آمیز بردارد/ منتقدان IPC در مجلس بیشتر شده اند

وزیر نفت دست از سخنان ابهام آمیز بردارد/ منتقدان IPC در مجلس بیشتر شده اند

عضو کمیسیون انرژی به سخنان وزیر نفت در نشست خبری خود مبنی بر قانع شدن نمایندگان منتقد قراردادهای نفتی اشاره کرد و گفت: حرف‌های زنگنه در رابطه با اینکه نمایتدگان منتقد این الگوی قراردادهای نفتی قانع شدند را رد می‌کنم.

نفت ایرانی گزارش می دهد؛ هدایت الله خادمی با اشاره به سخنان امروز زنگنه درباره منتقدان قراردادهای نفتی اظهار داشت: وزیر نفت گفته اگر لازم باشد، دلیل مخالفت منتقدان با این الگوی قرارداد نفتی را بیان می‌کنم، امیدوارم که آقای وزیر هر چه زودتر شفاف‌سازی کند.

وی افزود: همانطور که منتقدان حرف‌های خود را به صورت شفاف بیان کردند زنگنه نیز از این سخنان پر از ابهام دست بردارد و بیان کند که منتقدان چه کسانی هستند و به کجا وابستگی دارند، تهمت‌های تیم رسانه‌ای زنگنه به نمایندگان منتقد تاسف برانگیز است.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه چرا وزیر نفت به صورت علنی در مجلس سخنرانی نمی‌کند، تصریح کرد: امیدوارم وزیر نفت در یک جلسه علنی حاضر شوند و موافقان و مخالفان این قراردادها صحبتهای خود را انجام دهند و مردم کشورمان متوجه شوند چه کسانی به فکر منافع ملی هستند و چه افرادی می‌خواهند با این الگوی قراردادها تمام داشته‌های ایران اسلامی را برباد دهند.

نماینده مردم ایذه و باغملک با اشاره به سؤالی مبنی بر اینکه آیا منتقدان قراردادهای نفتی با سخنان آقای زنگنه در مجلس قانع شدند، تاکید کرد: مطمئن باشید نمایندگان مخالف این الگوی قرارداد نفتی قانع نشدند و اگر ما در مجلس هستیم می‌گوئیم  تعداد نمایندگان منتقد نیز بیشتر از قبل شده است و بعید می‌دانم چنین قراردادی بسته شود تا اینکه 15 بند ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری اصلاح نشود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه به وزارت نفت زنگنه در دولت یازدهم چه نمره ای می‌دهید؟ تصریح کرد: به اصطلاح کشاورزان وزارت نفت 3 شخمه شده است، یعنی کاملا زیر و رو شده و وزارت نفت راه درستی در پیش نگرفت و حرف کارشناسان را قبول ندارد و حتی حرف معاون‌های خود را هم نمی‌پذیرد چرا که اگر اظهار نظری کنند از سمت خود عزل می‌شوند.

خادمی بیان کرد: به دوران گذشته وزارت زنگنه بر نفت می‌توان نمره 13 داد اما در حال حاضر متاسفانه باید نمره صفر به عملکرد آقای زنگنه داد هرچند که نمی‌توان همه تقصیرها را به گردن آقای وزیر انداخت چرا که باید دوستانش در وزارتخانه نیز به او کمک کنند اما متاسفانه برخی از این آقایان بازنشسته شدند یا اینکه مشکل حقوقی دارند و جسارت انجام کار را ندارند؛  شما ببینید در ظرف 3 سال گذشته هیچ گونه پروژه ای را شروع نکردند.

وی در پایان یادآورشد: منتقدان این الگوی قرارداد نفتی هیچ وقت قانع نشدند و روی دیدگاه‌هایشان همچنان هستند و نمی‌دانم چرا دوستان وزارت نفت این اشکالات موجود را با وجود چندین نماینده منتقد نمی‌پذیرند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم،وزیر نفت در نشست خبری خود که در سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس برگزار شده بود، بیان کرد: نمایندگان سؤال کننده قراردادهای نفتی از توضیحات ارائه شده در جلسه غیر علنی مجلس قانع شده‌اند.

منبع: تسنیم

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت