سفری با اهداف نفتی

ایران اولین مقصد" مادورو" در سفر به کشورهای اوپک

ایران اولین مقصد" مادورو" در  سفر به کشورهای اوپک

رئیس جمهور ونزوئلا پس از ورود به فرودگاه «مهرآباد» اعلام کرد: سفر دوره‌ای خود به کشورهای عضو سازمان اوپک را به منظور احیای روابط و مذاکره در خصوص بحران نفتی موجود در جهان، با سفر به ایران آغاز کرده است.

به گزارش نفت ایرانی، «نیکلاس مادورو» رئیس جمهور ونزوئلا پس از ورود به فرودگاه «مهرآباد» اعلام کرد: ایران نخستین گزینه من برای شروع سفر دوره‌ایم برای احیای روابط با کشورهای اوپک بود.

 وی همچنین تصریح کرد: ما هم اکنون به ایران آمدیم تا بر سر تقویت هرچه بیشتر اوپک باهم به مذاکره پرداخته و همکاری‌های خود را بر مبنای این مسئله افزایش دهیم و در نتیجه بازار نفتی جهان و قیمت‌های آن را بهبود بخشیم.

 رئیس جمهور ونزوئلا در بخشی از سخنانش خاطرنشان  کرد: سفر ما به چین دستاوردها و نتایج خوبی برای ونزوئلا به همراه داشت و اکنون به دنبال ادامه آن در زمینه نفتی و پیشرفت اوپک در سفر به کشورهای این سازمان هستیم.

 «مادورو» در پایان سخنانش بیان کرد: ما این سفر را با ورود به جمهوری اسلامی ایران آغاز کردیم؛ کشوری که طی سال‌های اخیر از روابط خوب و دوستانه‌ای با آن برخوردار بودیم.

 

«مادورو» پس از سفر به چین و شرکت در نشست سران کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب(سلاک) با مقامات چین از روز جمعه سفر خود به ایران و عربستان و سایر کشورهای عضو سازمان اوپک را آغاز کرده است.

 

وی قصد دارد طی این سفرها در مورد بحران نفتی موجود در جهان و کاهش ناگهانی نرخ نفت در بازار جهانی با مقامات این کشورها به مذاکره بپردازد.

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت