شورای اقتصاد تصویب کرد

سرمایه‌گذاری ۸.۱ میلیارد دلاری وزارت نفت در ۲ فاز پارس جنوبی

سرمایه‌گذاری ۸.۱ میلیارد دلاری وزارت نفت در ۲ فاز پارس جنوبی

جلسه شورای اقتصاد به ریاست اسحاق جهانگیری برگزار  و درخواست های وزارتخانه های نفت و وزارت نیرو مورد بررسی و تصویب قرار گرفت

 به گزارش نفت ایرانی به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری،‌ جلسه شورای اقتصاد به ریاست معاون اول رییس جمهور برگزار شد که در این جلسه سه درخواست از سوی وزارت نفت مطرح شد و پس از ارایه توضیحات و توجیحات فنی، اقتصادی و زیست محیطی، با این درخواست‌ها موافقت شد.

اصلاح میزان سرمایه گذاری از محل منابع داخلی شرکت ملی نفت ایران برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی فازهای 17 و 18 از جمله درخواست های وزارت نفت در این جلسه بود که قرار است با هدف تولید 56 میلیارد متر مکعب گاز ، 75 هزار بشکه میعانات گازی در روز و یک میلیون تن ال پی جی در سال و با سرمایه گذاری 8 میلیارد و 123 میلیون دلار در برنامه زمان‌بندی مشخص اجرا شود.

دومین درخواست وزارت نفت نیز اصلاح مجوزهای قبلی شورای اقتصاد و تجدید زمان بازپرداخت 5 طرح بیع متقابل توسعه میادین نفتی و گازی بود که پس از ارائه توضیحات لازم با آن موافقت شد.

طرح تشویقی فرهنگ سازی و آموزش همگانی برای مشترکین گاز طبیعی به منظور کاهش سریع مصرف در بخش‌های مسکونی، تجاری، اداری و عمومی در زمستان سال 93 نیز از دیگر درخواست‌های وزارت نفت بود که به تصویب رسید و بر اساس این طرح قرار است با 56 میلیون دلار سرمایه گذاری، حدود 360 میلیون متر مکعب صرفه جویی در مصرف گاز‌طبیعی انجام شود.

در ادامه این نشست نماینده وزارت نیرو نیز درخواست این وزارتخانه را در خصوص اجرای سد پارسیان با استفاده از تسهیلات مالی خارجی (فاینانس) مطرح کرد که پس از ارائه گزارشی از جزئیات آن، اعضای شورای اقتصاد با آن موافقت کردند.

RSS comment feed نظرات ارسال شده

هم اکنون هیچ نظری ارسال نشده است. شما می توانید اولین نظردهنده باشد.

ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت